Martyna Pułanecka PDF Drukuj E-mail

Kobieta i Ochotnicza Straż Pożarna

"Na dźwięk syreny alarmowej wskakuje do wozu strażackiego i już kilkadziesiąt sekund później wraz z kolegami z jednostki wyjeżdżam do pożaru lub wypadku.Jestem pierwszą kobietą w OSP Kowal, która uczestniczy w akcjach.

Niektórzy się zastanawiają dlaczego wybrałam Straż Pożarną, przecież jest tyle ciekawych zajęć. Otóż od dawna chciałam nosić mundur i dalej do tego dąże aby moje dalsze życie było z tym powiązane.

Praca z samymi facetami to dla mnie nie problem. Koledzy mają dla mnie szacunek i umiemy ze sobą współpracować. Zawsze mogę na nich liczyć jeśli chodzi o pomoc na akcji.

Lecz to nie jest moja jedyna pasja, która pochłania mój wolny czas. Następną są wietnamskie sztuki walki Viet Vo Dao.

Od 2009 roku ćwiczę pod okiem Ryszarda Gibczyńskiego. Świetny człowiek z wieloletnim doświadczeniem wielu sztuk walki (instruktor I kl. Jiu Jitsu, Viet Vo Dao, Kung Fu, Samoobrony i Aikido,Chair Chi Bong ( Szef Szkoły Kija )). Początek stycznia wiąże się z egzaminem na wyższy stopień, ja osobiście zdaje na 5 cap - pas niebieski (Phu Ta - młodszy asystent). Następny egzamin-będzie to już czarny pas ((Lop Huyen Dai) starszy asystent).

W tej dyscyplinie osiągnęłam IV miejsce na Mistrzostwach Polski.To był ''mój pierwszy raz''. Myślę ze to całkiem dobry wynik. Przygotowujemy się już na następne zawody.

Organizowane są liczne staże, pokazy (w szkołach,po za miastem na świeżym powietrzu tid.), uczestniczymy w Mistrzostwach Polski oraz Europy.

Dla osób szukających odpoczynku od codzienności i chcących się odprężyć mamy VIET TAI CHI."Viet Tai Chi jest Sztuką Lepszego Bycia, Drogą Człowieka Wolnego i Szczęśliwego..."

UWAGA! MARTYNA ZACHĘCA WSZYSTKIE DZIEWCZYNY DO ... przeczytaj ogłoszenie.

 


 

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 06 March 2012 )

Dzisiaj jest

21 Stycznia 2021
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani,
Jarosław, Jarosława,
Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc