Bezcenna lekcja historii - spotkanie z absolwentami LO sprzed lat PDF Drukuj E-mail
Napisa Maria Matusiak   
Friday, 06 July 2018

 

Zdjcie uytkownika LO Kowal 70 lat.

 

Jednego z ostatnich dni nauki szkolnej r. 2017/2018 uczennice klasy I Izabela Szczepaska, Elwira Górska, Agnieszka Pitek oraz Wiktoria Wesoowska wraz z towarzyszcymi im p. dyrektor naszej szkoy Ann Prokopiak Lewandowsk oraz wychowawc klasy I p. Marzen Przybylsk miay szans spotka si z absolwentkami naszego LO sprzed lat i zada pytania o ich wspomnienia z lat szkolnych, ulubionych nauczycieli, przedmioty oraz momenty, które najbardziej zapady im w pami.

Przybye na spotkanie panie Barbara Zakrzewska i Marianna Majewska to absolwentki naszego LO z roku 1952, czyli pierwszego rocznika koczcego nasz szko a 66 lat temu! Pani Helena Kierzkowska to absolwentka sprzed 65 lat, z 1953r., a pani Barbara Grodecka z 1971r.

Spotkanie byo niezwyk lekcj historii dla modziey, nasze uczennice miay szans pozna realia ycia uczniowskiego w trudnych czasach powojennych, jak i póniej w równie nieatwych czasach socjalizmu, wysucha barwnych opowieci o nauczycielach, lekcjach, szkolnych wycieczkach, obowizkowych pracach spoecznych, porówna atwo dostpu do wiedzy obecnie i niegdy.        

Nim si zorientowalimy miny ponad 2 godziny spotkania, tak zaciekawiy nas usyszane historie sprzed wielu lat! Szkoda byo si rozstawa. 

Jestemy niesamowicie wdziczni paniom absolwentkom za przybycie, bdziemy dugo wspomina to spotkanie! Skonio nas do wielu przemyle, porówna i refleksji.

Jeszcze raz DZIKUJEMY!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdj: h spotkanie

 

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 08 July 2018 )
< Poprzedni   Nastpny >

Dzisiaj jest

23 Lutego 2019
Sobota
Imieniny obchodz:
Bdzimir, Damian,
Florentyn, azarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do koca roku zostao 312 dni.

Nasza galeria

Bezpieczestwo i zdrowie

Pierwsza pomoc