1.września w Kowalu po raz 70-ty! PDF Drukuj E-mail
Napisał Maria Matusiak   
Tuesday, 04 September 2018

 

 

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

 

 

Wszystko ma swój początek i swój koniec. Niedawno był początek wakacji, a już ich koniec zwiastuje początek nowego roku szkolnego.

Zawsze koniec jest początkiem czegoś nowego, innego (tym przypadku widać to znakomicie). Powitaliśmy ten nowy rok szkolny szczególnie, bo właśnie 70 lat temu inni uczniowie tej szkoły rozpoczynali swoją naukę w nowopowstałej szkole ogólnokształcącej w Kowalu. Jest to zatem dla naszego Liceum rok jubileuszowy, na dodatek zbiega się ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości. 79 lat temu „klasy nie doczekały się uczniów”, mundurki nie zostały założone, nie rozdzwonił się pierwszy dzwonek po pięknych wakacjach. Tamte tragiczne wydarzenia wspomnieli w swej inscenizacji wspartej multimediami uczniowie kl. II i III przygotowani przez p. M. Przybylską. W ten sposób uświadomili całej społeczności jaką wielką wartością jest WOLNOŚĆ i POKÓJ. Możemy spokojnie się uczyć i pracować.

Jak zawsze miłe i niezwykle ciepłe słowa popłynęły pod adresem pierwszaków. Tym razem zostali szczególnie wyróżnieni, bo powitani osobiście, imiennie. Mamy nadzieję, że zapamiętają to powitanie forever. Wszyscy uczniowie otrzymali od pani dyrektor życzenia pomyślności w nowym roku i zadania na ten rok. Swoimi przemyśleniami podzielili się nasi goście – wicestarosta włocławski, p. Marek Jaskulski i burmistrz m. Kowal, p. Eugeniusz Gołembiewski.

I znów historia zatoczyła koło. Kilkadziesiąt lat temu (w 1972 r.), jak tegoroczni pierwszoklasiści, naukę w tej szkole, rozpoczynała nasza kochana nieoceniona Pani Sekretarka, p. Wanda Stanisławska. W 1990 los znów tu ją przyprowadził i pozwolił rozpocząć pracę w sekretariacie naszego Liceum. Teraz nadszedł czas odpoczynku – przejścia na emeryturę. Wiele ciepłych słów podziękowania i pożegnania pod adresem p. Wandy skierowali przedstawiciele Rady Pedagogicznej w imieniu całej społeczności szkolnej. Odchodzi na zasłużony odpoczynek, „stypendium ZUS-owskie”, sekretarka, prawa ręka dyrektorów, ale i wspaniała koleżanka oraz „pierwsza pomoc” uczniowska; zawsze punktualna, sumienna, przygotowana dużo wcześniej, solidna, pracowita, uczynna i rzetelna. Zapisała się w historii tej szkoły i w naszych sercach na zawsze!

 

Składamy p. Wandzie życzenia zdrowia oraz spędzania czasu na emeryturze znakomicie, na realizacji marzeń, na które go zawsze brakowało!

 

Na nowy rok wytężonej pracy nauczycielom – sił i wytrwałości, a całej uczniowskiej braci- dobrego roku!

A. Drzymalska-Pustoła

 Zapraszamy do Galerii: h zdjęcia z uroczystości

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 11 September 2018 )
< Poprzedni   Następny >

Dzisiaj jest

24 Kwietnia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Aleksy,
Egbert, Erwin,
Erwina, Fidelis,
Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir
Do końca roku zostało 252 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc