Strona Główna
HARMONOGRAM KONSULTACJI DLA MATURZYSTÓW
Napisał Administrator   
Tuesday, 26 May 2020

HARMONOGRAM MATURZYŚCI

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 26 May 2020 )
Procedury bezpieczeństwa
Napisał Administrator   
Wednesday, 27 May 2020

Procedury bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 27 May 2020 )
HARMONOGRAM KONSULTACJI DLA UCZNIÓW
Napisał Administrator   
Tuesday, 26 May 2020

 HARMONOGRAM

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 26 May 2020 )
Zakończenie roku szkolnego klasy trzeciej
Napisał Administrator   
Tuesday, 05 May 2020

     W dniu 30.04.2020 r. odbyło się wręczenie świadectw ukończenia Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Zespole Szkół w Kowalu. Ze względu na zagrożenie związane z Covid-19 zarządzeniem dyrektora szkoły podjęto odpowiednie środki ostrożności w postaci maseczek, rękawiczek oraz zorganizowano odbiór świadectw na wolnym powietrzu w ściśle określonych godzinach.

      Był to moment szczególny dla wszystkich absolwentów oraz nauczycieli uczących, jednakże nie mógł być świętowany w sposób tradycyjny podczas uroczystości pożegnania klasy III LO,  nad czym wszyscy ubolewali. Pomimo specyficznych warunków, wyjątkowych w historii polskiej jak i światowej edukacji, absolwentom dopisywał wesoły nastrój połączony z nutką nostalgii i tęsknoty za 3 latami spędzonymi w gronie swoich kolegów i koleżanek, z którymi wspólnie zdobywali wiedzę i doświadczenie zarówno na gruncie edukacyjnym jak i społecznym. Powszechnie wiadomo, iż czas szkoły średniej zaliczany jest do najmilszych a zarazem najtrudniejszych rozdziałów życia, w którym młodzieńcza beztroska i niefrasobliwość targana przeróżnymi emocjami, połączona z nauką, obowiązkami i różnymi relacjami interpersonalnymi, powoli dojrzewa do nowej roli, roli człowieka samodzielnego i świadomego odpowiedzialności za swoje życie.

     Drodzy absolwenci, pamiętajcie, że to od was samych i waszej determinacji zależy wasz przyszły los. Nie zmarnujcie czasu i starajcie się go wykorzystać w sposób optymalny dla siebie. Zostaliście wyposażeni w umiejętność krytycznego myślenia i mam nadzieję, że będzie ono przydatne do osiągnięcia osobistego sukcesu. Każdy z was jest wyjątkowym i niepowtarzalnym człowiekiem. Życzę wam wraz z nauczycielami i pracownikami, abyście o tym nigdy nie zapominali. Mamy również nadzieję, że z radością będziecie wspominać czas spędzony w liceum i z ochotą wracali wspomnieniami do tych cudownych chwil.

    Gratulujemy Wam ukończenia szkoły. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym oraz kibicujemy w podejmowaniu decyzji dotyczącej kolejnego etapu kształcenia lub zatrudnienia. Polecamy naszą Szkołę Policealną, w której możecie uzyskać tytuł technika na wielu atrakcyjnych kierunkach i tym samym zdobyć zawód.

Łączę gorące pozdrowienia,

Sylwia Jasińska

Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalu

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

 Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i na zewnątrz

Nasza królówka jest naszym drugim domem
Napisał Administrator   
Tuesday, 05 May 2020

Drodzy ósmoklasiści!

     Jestem uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu. Postanowiłam napisać kilka słów o mojej szkole, żeby Wam, Drodzy  Ósmoklasiści pomóc w  wyborze szkoły ponadpodstawowej. Wiem, że to trudna decyzja, sama stanęłam przed nią dwa lata temu. Czułam się zdezorientowana ilością ofert edukacyjnych- każda szkoła kusiła tyloma atrakcyjnymi kierunkami. Wtedy poszłam za głosem serca, a najbardziej  posłuchałam rad starszych koleżanek, które zachęcały mnie do wyboru Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu. I mogę  z pełną odpowiedzialnością przyznać,  że wybór kowalskiej Królówki to strzał w dziesiątkę. Dlaczego?- pewnie zapytacie.

   Mogę bez cienia przesady powiedzieć, że kowalska Królówka jest naszym drugim domem, pełnym  przyjaciół, życzliwych ludzi, emanującym wiedzą, pozytywną energią i magicznym klimatem.  To szkoła , do której każdy przychodzi z dużym uśmiechem na twarzy i ciężko mu z niej wyjść. Dlaczego? Po pierwsze,  nasze kochane grono pedagogiczne, nie ma lepszego na całym świecie. Nauczyciele są naszymi przyjaciółmi, "drugimi rodzicami" , z którymi możemy porozmawiać o wszystkim, wysłuchają,  pomogą, nawet dadzą przysłowiowego "kopa" do działania, a  tylko dlatego,  że mocno w nas wierzą. Po drugie, nie jesteśmy dużą szkołą.  Wszyscy się znamy,  rozmawiamy, wspieramy. Po trzecie, Liceum to szkoła z wielkim sercem i ponad 70-letnią  tradycją  Kolejnym atutem jest bogata  i ciekawa oferta edukacyjna, macie do wyboru profile:  mundurowo-sportowy, kosmetyka i wizaż, informatyka w praktyce, edukacja artystyczna, edukacja społeczno-prawna, języki obce, edukacja medyczna.     

     Każdy z uczniów naszej szkoły stanął przed wyborem profilu dla siebie, ja wybrałam profil sportowo-mundurowy. Nieprawda,  że mundur jest tylko dla chłopaków . Jesteśmy wojskową rodziną,  a naszym opiekunem jest przez  wszystkich lubiany i podziwiany  ppłk Paweł Szyller , człowiek,  który jest dla nas wielkim autorytetem , osoba,  z której śmiało można brać przykład. Mimo że czasami nie wyjdzie nam coś na samoobronie, nie uda nam się strzelanie,  on  nie traci nadziei i  wie,  że możemy dużo więcej. Jak się okazuje, wizaż i kosmetyka  to  zajęcie nie tylko dla dziewczyn ,nasza  „Królówka” łamie ten stereotyp-  makijażu uczą się też chłopcy. Wszyscy są w tym najlepsi , ponieważ mają wyjątkową nauczycielkę . A niedługo będzie  też technikum.  Zobaczcie!!!  Zespół Szkół w Kowalu otwiera wam wiele możliwości.  Każdy z was może się u nas realizować.  Jesteśmy przekonani, że na pewno dacie sobie radę. Możecie liczyć na naszych nauczycieli, i oczywiście na nas. Na pewno nie będziecie żałować, że wybraliście naszą szkołę.  Ja jestem bardzo dumna ze swojego wyboru i gdybym miała jeszcze raz wybierać, postawiłabym na LO w Kowalu. Dla mnie jest to SZKOŁA MARZEŃ, dla was też będzie!!! Zapraszamy do naszej szkoły!!! Czekamy na Was!!!

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 05 May 2020 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 15 - 21 z 760

Dzisiaj jest

22 Września 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Joachim, Joachima,
Maurycy, Prosimir,
Tomasz
Do końca roku zostało 101 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc