Strona Główna
Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu z 2020r.
Napisał Administrator   
Friday, 24 April 2020

 Drodzy Nauczyciele,

            W życiu każdego człowieka bywają różne chwile: i te usłane różami, i te mniej przyjemne. Dzień pożegnania z kowalską Królówką , choć ma nietypową formę, wywołuje w naszych sercach całą gamę uczuć: od smutku i przygnębienia po radość i dumę. Prawdą jest, że w naszej kowalskiej Królówce zawsze było... jakoś inaczej... wyjątkowo, dlatego kiedy sobie pomyślimy, że to właśnie dziś nadszedł  czas pożegnania ze szkołą, jest nam po prostu przykro.

       Przez trzy lata w murach naszego Liceum zdążyliśmy stworzyć więzy ze społecznością szkolną, jak również wrosnąć w to miejsce.  Przywiązaliśmy się  do naszego miasteczka i do Was, Drodzy Nauczyciele. To Wy wraz z naszymi rodzicami otoczyliście nas opieką, zapewniliście  poczucie bezpieczeństwa, stworzyliście nam tę niepowtarzalną atmosferę, nauczyliście nas operować nie tylko podręcznikami, ale przede wszystkim „kulturą, sumieniem i uczuciami”. Mówi się, że to  matura jest egzaminem dojrzałości, jednak Wy niejednokrotnie powtarzaliście, że to życie będzie prawdziwym testem. Gwarantujemy, że Wasza i nasza praca nie poszła na marne, że jesteśmy gotowi do egzaminu dojrzałości, że warto było przetrwać wszystkie najtrudniejsze chwile.

         Dzisiaj nadszedł dla nas czas  opuszczenia szkolnych murów. Chwila ta zamyka  młodzieńczy rozdział w naszym życiu, jednak wspomnienia, które wiążemy z  tą placówką i Wami  "nie wszystek umrą". Nigdy nie zapomnimy Was jako nauczycieli, ale przede wszystkim jako ludzi. Będziemy pamiętać, zacięcie kobiety, która z całą paletą emocji i wypiekami na twarzy tłumaczyła nam "coś o jakiejś lekturze". Z zapamiętaniem tych treści może być różnie... ale Pani autentyczność, szczerość, po prostu osobowość będziemy pamiętać na pewno. Zapadnie nam w pamięci również spokojny, a zarazem surowy ton, który niejednokrotnie słyszeliśmy podczas lekcji matematyki. Nie zawsze tłumaczył on zasady matematyczne, wiele razy dotykał  zasad życia, które ciężko było nam wbić do głów, ponieważ wielokrotnie mieliśmy problemy z zapamiętywaniem... różnych rzeczy, jednak poznaliśmy najlepszy sposób na zapamiętywanie: "użyjcie trochę wyobraźni, nauką trzeba się bawić". Gdy byliśmy już zmęczeni odgrywaniem  różnorakich ról, zawsze mogliśmy liczyć na "bratnią duszę" organizującą: kalambury, quizy, turnieje. Dzięki tym zabawom uświadomiliśmy sobie, ile trudu należy włożyć w ich  przygotowanie.  Owocem tychże wspólnych inicjatyw są niezapomniane, piękne wspomnienia. Pamiętamy jednak i zapamiętamy na długo, że z tego raju, bardzo szybko schodziliśmy na ziemię, ponieważ ktoś ciągle powtarzał: "są rzeczy ważne i ważniejsze", dlatego kiedy wszyscy w piękną pogodę celebrowali Święta Majowe, my dumnie kroczyliśmy z  flagą Polski. Pod niejedną parą wpatrzonych w nas oczu przełamywaliśmy swoje bariery: recytując, śpiewając, czy wcielając się w różne role  na akademiach. Nic nie wyszłoby z naszej pracy, gdyby nie Wasze szczere zaangażowanie, które zawsze dostrzegaliśmy. Zauważyliśmy także, że w naszej szkole nigdy nie spotkaliśmy się z przejawami faworyzowania kogokolwiek  - nie było podziału na "równych i równiejszych". Wszyscy dostaliśmy tę samą szansę.

       Chcielibyśmy Wam podziękować: za wsparcie, za przekazaną nam wiedzę  i wpojone wartości,  za wszystkie życiowe drogowskazy, za to, że sprawiliście, że w szkole czuliśmy się jak w domu.

            Szczególnie chcielibyśmy wyróżnić naszą niezawodną, wiecznie uśmiechniętą wychowawczynię. To właśnie Pani dawała nam najlepsze rady, przekazując najważniejsze wartości. Wspierała nas Pani w trudnych momentach. Nigdy nas Pani nie krytykowała, a starała się nas zrozumieć, niczym druga mama. Wspólnie wychodziliśmy z największych opresji, rozwiązując każdy  problem. My - uczniowie zaciągnęliśmy u Pani dług, nie do spłacenia, ponieważ to co dawała nam Pani każdego dnia, jest bezcenne. Nasze słowa podziękowania są "w podzięce za dar najpiękniejszy, za wiedzę i serce".

                Dzisiejsza chwila, to także czas na przeprosiny. Zdajemy sobie sprawę, że niejednokrotnie Was zawiedliśmy- „przepraszamy”. Mamy jednak nadzieję, że znacznie bardziej  w Waszej pamięci zapisały się dobre chwile.                                                                            

                                                          Z serdecznymi pozdrowieniami,

 Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu z 2020r.

 Obraz może zawierać: 15 osób, w tym Izabela Szczepańska, ludzie siedzą i ludzie stoją

 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 24 April 2020 )
Wsparcie Starostwa Powiatowego we Włocławku w nauczaniu zdalnym naszych uczniów
Napisał Administrator   
Wednesday, 22 April 2020

     W dniu 20 kwietnia 2020 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu otrzymali tablety przekazane przez Starostę Powiatu Włocławskiego w ramach projektu pn. „ Zdalna Szkoła- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-20.

     Te nowoczesne urządzenia z pewnością ułatwią znacząco pracę uczniów, którzy do tej pory musieli dzielić się sprzętem komputerowym ze swoim rodzeństwem lub posiadali urządzenia o niskich parametrach technicznych, które utrudniały sprawny proces nauki online.

W gronie osób zadowolonych znalazła się nie tylko młodzież wraz z rodzicami, ale także nauczyciele, których uczniowie będą w stanie realizować podstawę programową online bez zakłóceń.

Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalu dziękuje Starostwu Powiatowemu we Włocławku za udzieloną pomoc.

 Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi

Złote jadźki
Napisał Administrator   
Tuesday, 21 April 2020

Tradycyjnie na pożegnanie trzecioklasistów uczniowie głosowali na nich w różnych kategoriach. Tym razem głosowanie musiało przyjąć wymiar zdalny. XII - gala wręczenia „Złotych Jadziek” niestety nie może się odbyć, lecz tradycja musi zostać podtrzymana. Trzecioklasiści uhonorowani zostali więc znaczącymi tytułami:

Sportowiec roku – Izabela Szczepańska

Geniusz roku – Joanna Klitkowska

3 Papużki nierozłączki – Ilona Brzezińska – Anna Maślanka, Hubert Pawłowski – Wiktoria Kwarcińska  oraz Joanna Klitkowska – Karolina  Bartkiewicz

Modnisia - Patrycja Orłowska

Chodzące dzieło sztuki - Wiktoria Wesołowska

Luzak roku – Adrian Terpiński

Pomocna dłoń - Kamila Mikulska

Wielkie serce -  Agnieszka Piątek

Zagadkowa postać – Kornelia Nowakowska

Dziewczyna jak malina - Paulina Bawej

Złote usta - Elwira Górska

Spóźnialski - Eryk Ciechanowski

Fotograf roku – Patrycja Orłowska

 Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

ZAPRASZAMY DO GALERII

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 21 April 2020 )
19 kwietnia 1943  Powstanie w Gettcie Warszawskim
Napisał Administrator   
Saturday, 18 April 2020

    W dniu 19 kwietnia 2020 roku będziemy obchodzić rocznicę wybuchu Powstania w Gettcie Warszawskim, dlatego zachęcamy wszystkich do wydrukowania i złożenia symbolu pamięci o bohaterskiej walce mieszkańców warszawskiego getta – żonkila. Akcji Żonkile od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć" – niech pamięć połączy nas i w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie. Prosimy o nadsyłanie wykonanych zdjęć na adres e-mail: Pamiętajmy, że tegoroczna edycja jest szczególna, bo i szczególne są warunki, z którymi przyszło nam się zmierzyć. W sytuacji, która zmusza nas do zachowania społecznego dystansu, jeszcze bardziej doceniamy wartość wspólnoty i ludzkiej solidarności. Liczymy na Was!

 Obraz może zawierać: tekst

SZABLON

INSTRUKCJA

ERASMUS + w LO Kowalu - również dla Ciebie!
Napisał Administrator   
Friday, 17 April 2020

Już 3 rok uczniowie naszego Liceum mają szansę uczestniczyć w projektach wymiany międzynarodowej młodzieży Erasmus +

Dotychczas nasi uczniowie kilkukrotnie wyjeżdżali w okolice Zakopanego, do malowniczego Poronina, gdzie uczestniczyli w warsztatach integrujących młodzież z różnych krajów UE (m.in. Litwy, Grecji, Chorwacji, Słowenii, Cypru). To jednak nie wszystko - nasi uczniowie brali udział również w projektach zagraniczych: wyjechali do Grecji, Słowenii, Bułgarii i Estonii.

Co warto podkreślić, wszystkie wyjazdy były bezpłatne, w całości pokrywane z funduszy unijnych!

 

W ostatnich tygodniach młodzież z Kowala po raz kolejny wyjechała do Poronina. Grupa 12 uczniów klas 1 i 2 naszego LO na przełomie lutego i marca 2020 uczestniczyła w projekcie

„You can make a change - ecological volunteering”  w Tatrzańskim Parku Narodowym, wspólnie z młodzieżą z Litwy.

 

Dlaczego warto brać udział w programie Erasmus +?

Przeczytajcie wypowiedź uczennicy naszej szkoły:

„Jadąc na wymianę nie do końca chyba wiedziałam czego się spodziewać. Chciałam wesoło spędzić czas z koleżankami, potrzebowałam odmiany od szkoły. Bardzo wystraszyłam się informacją, że będę dzielić pokój z dziewczynami z Litwy, których zupełnie nie znałam. I wstyd teraz to przyznać, ale poprosiłam organizatorów wyjazdu o zmianę pokoju - czułam, że to niemożliwe zaprzyjaźnić się z osobami, które pewnie słabo zrozumiem i które będą różnić się kulturowo od osób z mojego otoczenia (szybko przeczytany w pociągu artykuł z internetu mówił, żę Litwini podobno nie lubią Polaków - no cóż, przekonam się na własnej skórze - pomyślałam!)

Pierwsze warsztaty - wielki stres! Jak to? Naprawdę będziemy mówić tylko po angielsku? Chyba nie odezwę się ani słowem do końca wyjazdu! To była prawdziwa szkoła życia, kiedy okazało się, że mamy zadania w grupach międzynarodowych, które musimy zrealizować w określonym czasie, w tym przy pomocy lokalnych mieszkańców. Każdy dzień projektu dodawał mi jednak pewności siebie - mój angielski okazał się nie taki zły, a Litwini - serdecznymi, wesołymi, młodymi ludźmi, tak podobnymi do nas, Polaków…

Choć absolutnie się tego nie spodziewałam - płakałam z dniu wyjazdu! I dużo dałabym żeby znów znaleźć się w pięknej górskiej scenerii i z niecodziennymi wyzwaniami, którymi każdego dnia zaskakiwali nas organizatorzy projektu… Jeśli pojawi się jeszcze szansa wyjazdu na Erasmusa - chętnie z niej skorzystam! I Wam również polecam - taka przygoda przełamuje wiele stereotypów i daje mnóstwo motywacji do nauki języków obcych.”

 

Zapraszamy do LO w Kowalu!!!

Wyjazd na wymianę młodzieży w ramach programu Erasmus + czeka na Ciebie!

 

 Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją i w budynku

ZAPRASZAMY DO GALERII

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 22 - 28 z 760

Dzisiaj jest

22 Września 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Joachim, Joachima,
Maurycy, Prosimir,
Tomasz
Do końca roku zostało 101 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc