Strona Główna
Licealiści w teatrze
Napisał Administrator   
Saturday, 15 February 2020

      Od lat staramy się rozwijać wrażliwość  estetyczną młodych ludzi, organizując wyjazdy do teatru, kina oraz różnych placówek kulturalno-artystycznych. 12 lutego  br. uczniowie naszego Liceum pod opieką p. Wandy Nowakowskiej  oraz p. Grzegorza Stachowiaka obejrzeli w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku spektakl „Żyd na beczce” oparty na motywach książki Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Inscenizacja była swoistą próbą przełożenia na język współczesnych emocji Holocaustu widzianego oczyma świadka i ofiary – Marka Edelmana - jednego z komendantów powstania w getcie warszawskim w 1943 r. Mistrzowska gra aktorów pozwoliła poczuć grozę czasów apokalipsy spełnionej. Można było odczuć cierpienie ludzi zamkniętych w getcie, ale i przeżyć wstrząs na myśl o tym, do czego jest zdolny człowiek. Niewątpliwie sztuka skłaniała do refleksji, dlaczego doszło do takiej tragedii, czy można jej było zapobiec. Spektakl odsłonił przed młodymi ludźmi wstrząsające karty  historii z jednej strony, z drugiej okazał się pouczającą lekcją życia - przestrzegał przed postawą spolegliwości i obojętności wobec zła. Po co dziś rozdrapywać rany, wspominać makabryczny obraz tamtych wydarzeń, których potworność przekracza granice ludzkiej wytrzymałości - można by zapytać? Odpowiedź nasuwa się sama. To tragedia, o której powinien dowiedzieć się każdy, żeby nigdy nie pozwolić na klatki dla ludzi i masową zagładę ludzkości w imię fałszywej ideologii.

 Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie siedzą

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 15 February 2020 )
Turniej Walentynkowy
Napisał Administrator   
Friday, 14 February 2020

14 lutego w Liceum obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji został zorganizowany Turniej w Siatkówkę Mieszaną. Każda  drużyna składała się z chłopca i dziewczyny. W turnieju uczestniczyło 9 drużyn. Po zaciętych i emocjonujących pojedynkach zwyciężyli : Gumisie, drugie miejsce zajęła drużyna FC Palermo, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie Smerfy. Gratulacje dla wszystkich drużyn!!!

 

 Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 14 February 2020 )
Turniej - FIFA 20
Napisał Administrator   
Monday, 10 February 2020

Dnia 10 lutego 2020 r. w Naszym Liceum odbył się turniej w grę Fifa 20. Ten nietypowy rodzaj rozgrywek cieszył się dużym powodzeniem. Dla pierwszej „trójki” przewidziane zostały -  dyplom i medal. Organizatorem turnieju był Marcin Zbonikowski.

A oto wyniki turnieju:
1 miejsce - Hubert Pluskota
2 miejsce - Kacper Czarniak
3 miejsce - Kamil Kurantkiewicz

 Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ekran i w budynku

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 10 February 2020 )
Zmiana planu lekcji
Napisał Administrator   
Thursday, 06 February 2020

Nowy plan lekcji Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu

(obowiązuje od 10.02.2020 r.)

 

PLAN LEKCJI

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 06 February 2020 )
Bezpieczne spędzanie czasu w ferie zimowe
Napisał Administrator   
Thursday, 30 January 2020

    W dniu 21.01.2020 r. w naszej szkole odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie szkoły wraz z pracownikami mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć oraz wysłuchać instruktaż pomocy przedmedycznej. Można było również  przyjrzeć się z bliska wyposażeniu, które używa Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Oprócz pokazu uczniowie mieli okazję przeprowadzić osobiście akcję ratowania życia z zastosowaniem poznanych technik ułożenia ciała poszkodowanego oraz wykonania masażu serca i sztucznego oddychania na fantomie. Uczniowie wraz z nauczycielami pozyskali cenną wiedzę, bardzo przydatną w życiu codziennym, szczególnie w obliczu zbliżających się ferii zimowych i możliwości przebywania w pobliżu zamarzniętych akwenów wodnych. Dziękujemy- Panom- Michałowi Bartoszyńskiemu i  Mikołajowi Rynieckiemu.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, boisko do koszykówki i w budynku

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 30 January 2020 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 43 - 49 z 751

Dzisiaj jest

28 Maja 2020
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Augustyn, German,
Jaromir, Priam,
Wiktor, Wiktoriusz,
Wilhelm, Wrócimir
Do końca roku zostało 218 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc