Strona Główna
BIEG - "TROPEM WILCZYM" 2020
Napisał Administrator   
Sunday, 01 March 2020

     Dnia 01.03.2020 r. już po raz czwarty uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu wzięli udział w biegu „Tropem Wilczym, który upamiętnia Żołnierzy Wyklętych. Został on zorganizowany, przez klub „Maratończyk” na terenach leśnych przy Szkole Podstawowej nr 23 im. kard. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku. Jest to niecodzienna inicjatywa honorująca i upamiętniająca żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Nasza drużyna uczniów wraz z nauczycielem M. Zbonikowskim biegła, by oddać hołd żołnierzom. Pierwsze miejsce w kategorii kobiet do lat 18 zajęła nasza uczennica Weronika Wichlińska, natomiast w kategorii plus 18 – 1 miejsce zajęła Izabela Szczepańska. Dawid Flaszak - 4 miejsce, Szymon Wrocławski - 5 miejsce. Wielkie gratulacje!!! Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Z pewnością udział w tej imprezie to  nowoczesny sposób uczenia patriotyzmu i szerzenia wiedzy  o zapomnianych bohaterach naszej ojczyzny.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 Obraz może zawierać: 12 osób, w tym Marcin Zbonikowski, Martyna Marti Brzezińska, Szymon Malinowski i Izabela Szczepańska, ludzie stoją, na zewnątrz i przyroda

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 01 March 2020 )
#jestnaswięcej - kampania społeczna
Napisał Administrator   
Friday, 28 February 2020

      Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Zespole Szkół w Kowalu wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii Fundacji Orange „#jestnaswięcej - stop hejtowi w sieci”.Celem akcji jest uświadomienie młodzieży jakie zagrożenia można spotkać w sieci oraz jak należy im przeciwdziałać. Aby zamanifestować swój sprzeciw wobec hejtu należy na niego reagować. Możecie korzystać z hashtagu #jestnaswiecej, który powstał na potrzeb kampanii społecznej przeciw hejtowi w sieci. W ten sposób pokażecie hejterom, że rzeczywiście dobrych ludzi w sieci jest więcej. Jeśli boicie się zareagować pojedynczo, w obawie, że hejt dotknie także was, poszukajcie wsparcia u innych. Jest Was więcej i razem możecie więcej. Jeśli zareaguje jedna osoba to już jest dobrze. Jeśli zareaguje więcej osób/wszyscy będzie super. Pamiętajcie, że tak naprawdę hejterów w sieci nie jest wielu, są oni po prostu głośniejsi, bardziej widoczni. By dać im odpór trzeba zareagować, pokazać swoją siłę. W ramach kampanii #jestnaswiecej powstał symbol, za pomocą którego można pokazać poza siecią swój sprzeciw wobec hejtu. Jest to pomarańczowa sznurówka. Uczniowie Liceum również na znak sprzeciwu wobec hejtu wpletli w buta pomarańczową sznurówkę okazując tym samym, że hejt nie jest im obojętny.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

 Obraz może zawierać: 9 osób, ludzie stoją i buty

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 28 February 2020 )
Konkurs Wybieram wybory
Napisał Administrator   
Friday, 28 February 2020
     W dniu 25 lutego 2020 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Zespole Szkół w Kowalu wzięli udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”, zorganizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze. Tematyka konkursu poświęcona była ogólnej wiedzy dotyczącej prawa wyborczego. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat prawa wyborczego – propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Czekamy na wyniki i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udział w konkursie.
 
 Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą, tabela i w budynku
Ostatnia aktualizacja ( Friday, 28 February 2020 )
Doradztwo zawodowe
Napisał Administrator   
Thursday, 27 February 2020

     Dnia 25 lutego klasa III uczestniczyła w warsztatach z doradztwa zawodowego, w trakcie których uczniowie mieli okazję poznać szczegółowo swoje predyspozycje zawodowe. Zajęcia prowadziła pani Katarzyna Polińska, doradca zawodowy z PPP w Lubieniu Kuj. Serdecznie dziękujemy.

 Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, ekran i w budynku

Konkurs - Jaka to melodia
Napisał Administrator   
Monday, 24 February 2020

    W dniu 24 lutego 2020 roku młodzież naszego LO wzięła udział w szkolnym konkursie "Jaka to melodia?” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Zasady turnieju były oparte na 3 rundach, w których należało podać: I - tytuł piosenki, II - wykonawcę piosenki, III - tytuł i wykonawcę piosenki. Spośród wielu uczestników konkursu do finału zakwalifikowały się: Wiktoria Wesołowska, Agnieszka Piątek oraz Hubert Pawłowski. Po długiej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Piątek, drugie-  Wiktoria Wesołowska i trzecie -  Hubert Pawłowski. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!!!

 Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i buty

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 43 - 49 z 760

Dzisiaj jest

22 Września 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Joachim, Joachima,
Maurycy, Prosimir,
Tomasz
Do końca roku zostało 101 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc