Strona Główna
Lodowisko
Napisał Administrator   
Wednesday, 19 February 2020

     Uczniowie naszej szkoły propagują różne formy spędzania czasu i tak w dniu 19 lutego 2020 roku licealiści wybrali się na lodowisko we Włocławku. Celem wycieczki było wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, pokonywanie własnych słabości i lęków. Uczniowie świetnie się bawili, nie obyło się jednak bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc. Organizatorem wyjazdu na lodowisko był pan Marcin Zbonikowski, opiekunem pan Grzegorz Stachowiak.

 Obraz może zawierać: 3 osoby

Zapraszamy do GALERII

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 19 February 2020 )
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Napisał Administrator   
Sunday, 16 February 2020

11 lutego obchodziliśmy DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU.

W szkole rozpropagowane zostały zasady bezpiecznego korzystania sieci. Młodzież mogła zapoznać się z 18 ważnymi zasadami, które zawisły na drzwiach sali tablicach informacyjnych. W poprzednich tygodniach p. pedagog prowadziła również zajęcia w klasach I na temat sekstingu, jako zagrożenia związanego z siecią.

 

Pamiętajmy!

Korzystanie z komputera i Internetu może wspaniale wspomagać naszą naukę i być świetną formą rozrywki, pod warunkiem jednak, że będziecie korzystać z sieci rozważnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Licealiści w teatrze
Napisał Administrator   
Saturday, 15 February 2020

      Od lat staramy się rozwijać wrażliwość  estetyczną młodych ludzi, organizując wyjazdy do teatru, kina oraz różnych placówek kulturalno-artystycznych. 12 lutego  br. uczniowie naszego Liceum pod opieką p. Wandy Nowakowskiej  oraz p. Grzegorza Stachowiaka obejrzeli w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku spektakl „Żyd na beczce” oparty na motywach książki Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Inscenizacja była swoistą próbą przełożenia na język współczesnych emocji Holocaustu widzianego oczyma świadka i ofiary – Marka Edelmana - jednego z komendantów powstania w getcie warszawskim w 1943 r. Mistrzowska gra aktorów pozwoliła poczuć grozę czasów apokalipsy spełnionej. Można było odczuć cierpienie ludzi zamkniętych w getcie, ale i przeżyć wstrząs na myśl o tym, do czego jest zdolny człowiek. Niewątpliwie sztuka skłaniała do refleksji, dlaczego doszło do takiej tragedii, czy można jej było zapobiec. Spektakl odsłonił przed młodymi ludźmi wstrząsające karty  historii z jednej strony, z drugiej okazał się pouczającą lekcją życia - przestrzegał przed postawą spolegliwości i obojętności wobec zła. Po co dziś rozdrapywać rany, wspominać makabryczny obraz tamtych wydarzeń, których potworność przekracza granice ludzkiej wytrzymałości - można by zapytać? Odpowiedź nasuwa się sama. To tragedia, o której powinien dowiedzieć się każdy, żeby nigdy nie pozwolić na klatki dla ludzi i masową zagładę ludzkości w imię fałszywej ideologii.

 Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie siedzą

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 15 February 2020 )
Turniej Walentynkowy
Napisał Administrator   
Friday, 14 February 2020

14 lutego w Liceum obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji został zorganizowany Turniej w Siatkówkę Mieszaną. Każda  drużyna składała się z chłopca i dziewczyny. W turnieju uczestniczyło 9 drużyn. Po zaciętych i emocjonujących pojedynkach zwyciężyli : Gumisie, drugie miejsce zajęła drużyna FC Palermo, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie Smerfy. Gratulacje dla wszystkich drużyn!!!

 

 Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 14 February 2020 )
Turniej - FIFA 20
Napisał Administrator   
Monday, 10 February 2020

Dnia 10 lutego 2020 r. w Naszym Liceum odbył się turniej w grę Fifa 20. Ten nietypowy rodzaj rozgrywek cieszył się dużym powodzeniem. Dla pierwszej „trójki” przewidziane zostały -  dyplom i medal. Organizatorem turnieju był Marcin Zbonikowski.

A oto wyniki turnieju:
1 miejsce - Hubert Pluskota
2 miejsce - Kacper Czarniak
3 miejsce - Kamil Kurantkiewicz

 Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ekran i w budynku

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 10 February 2020 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 50 - 56 z 760

Dzisiaj jest

22 Września 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Joachim, Joachima,
Maurycy, Prosimir,
Tomasz
Do końca roku zostało 101 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc