Strona Główna
Porozmawiajmy o przyszłości...
Napisał user   
Thursday, 12 May 2011

          Absolwenci zdają egzaminy a ich młodsi koledzy, na szczęście, mają jeszcze trochę czasu do namysłu aby zdecydować o tym, co muszą zdawać. Na szczęście - bo nie jest przecież łatwo wybrać swój przyszły zawód, gdy dookoła tyle interesujących profesji. Aby choć trochę wspomóc rozwiązywanie dylematów trzecioklasisty w czwartek,12 maja, uczniowie klasy drugiej spotkali się z przedstawicielem Mobilnego Centrum Kariery Zawodowej we Włocławku, który rozmawiał z młodzieżą na temat ich zainteresowań oraz predyspozycji zawodowych.

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 12 May 2011 )
Matury
Napisał user   
Wednesday, 04 May 2011

       Wprawdzie nie zakwitły kasztany i sypnęło śniegiem, ale matury i tak przyszły. Dzisiaj, tj 4 maja 2011r., grupa tegorocznych absolwentów rozpoczęła swoje zmagania z egzaminami maturalnymi. Maturzyści wykazywać się będą swoją wiedzą z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, biologii, historii, chemii, geografii i wiedzy o społeczeństwie. Do tej grupy dołączą maturzyści z lat poprzednich, pragnący poprawić swe wyniki lub zdawać dodatkowe przedmioty.

Za wszystkich trzymamy kciuki! Niech Wam te dni upłyną pod znakiem gradu czterolistnych koniczynek!

Zapraszamy do naszej Galerii.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 10 May 2011 )
Dla nich zabrzmiał ostatni dzwonek...
Napisał user   
Wednesday, 04 May 2011

"Liczy się jedynie droga. To ona trwa, a nie cel, który jest złudzeniem wędrownika."  (Antoine de Saint-Exupery)

"Wszystko co najważniejsze, staje się tylko raz w życiu." (Jerzy Zawieyski.)

  

            29 kwietnia 2011r nasze Liceum opuścił kolejny rocznik absolwentów. Jeszcze zupełnie niedawno po raz pierwszy przekraczali progi tej szkoły lekko zadziwieni, trochę zagubieni i bardzo zaciekawieni. Jeszcze niedawno zmagali się z uczniowską codziennością, poznając smak sukcesu i gorycz porażki. Dopiero co bawili się na studniówce. A już wybrzmiał dla nich ostatni szkolny dzwonek. Pokonali kolejny etap swojej życiowej drogi i otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Na uroczystości, którą swoją obecnością uświetnił  Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych WSHE dr Adam Żwirbla, nie zabrakło uśmiechu i szczypty nostalgii.  Z tej okazji, zarówno absolwenci jak i ich młodsi koledzy, powrócili wspomnieniami do minionych lat i przygotowali prezentacje, na których przedstawili najciekawsze, ich zdaniem, chwile z minionych dni. Prezentacja pokazana przez drugoklasistów była szczególnie ciekawym doświadczeniem – nie zawsze przecież inni postrzegają nas tak samo, jak my sami siebie. W przemówieniach, które wygłosili: pani Dyrektor Anna Osińska, pan A. Żwirbla, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Weronika Gawrońska  i Witek Jas oraz Daria Sudo – reprezentująca młodzież z klasy drugiej –  padło wiele życzliwych słów i mądrych rad. W imieniu absolwentów głos zabrała Natalia Lewandowska, dziękując całej społeczności szkolnej, zaś pozostali wręczyli nauczycielom i innym pracownikom Liceum kwiaty jako symbol swojej wdzięczności.

Uczniowie klasy drugiej przygotowali niespodziankę: zaprezentowali krótki skecz o tym, jak wyglądać może lekcja języka polskiego (choć, oczywiście, niekoniecznie tak wygląda)

.

            Tradycją naszego Liceum jest wręczanie absolwentom nagród. Otrzymały je: Dominika Witwicka – za najlepsze świadectwo, Anita Budzynowska i Natalia Lewandowska – za działalność na rzecz społeczności szkolnej.

Od lat, w dniu rozdania świadectw ukończenia szkoły, odbywa się także ceremonia wręczenia Złotych Jadziek. Są to nagrody przyznawane absolwentom przez społeczność szkolną w kilku kategoriach. W tym roku ich zdobywcami są:

Natalia Lewandowska – w kategorii Najpiękniejsza maturzystka

Dawid Bartkowski – w kategorii Najprzystojniejszy maturzysta

Łukasz Dziedzic-Kamiński – w kategorii Sportsmen roku

Lena Andrzejewska – w kategorii Za styl

Damian Krajewski – w kategorii Leniuszek roku

Krystian Niewiadomski – w kategorii Zakręcony maturzysta

Paulina Dwornikowska – w kategorii Uśmiech roku

Aleksandra Milak – w kategorii Geniusz roku:

oraz

Piotr Górniewicz – zdobywca Super Jadźki

 

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy szerokich dróg życiowych – bez zakrętów i niemiłych niespodzianek. Ale pamiętajcie: tam też obowiązują zasady ruchu i limity prędkości!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Julii Słodkiewicz w naszej Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 04 May 2011 )
Oscar Wild i 5D w Poznaniu
Napisał user   
Saturday, 30 April 2011

            19 kwietnia uczniowie naszego Liceum (Natalia Lijecka, Olga Rembiałkowska, Ola Kulawiak, Julia Słodkiewicz, Kuba Ziółkowski, Weronika Wilińska i Martyna Pułanecka) wraz z panią Sylwią Lewandowską wyjechali do Poznania na przedstawienie w języku angielskim ”Wild about Oscar”. Przedstawienie to przybliżyło postać wybitnego brytyjskiego pisarza Oscara Wilda, autora słynnej powieści: „ The  picture of Dorian Grey”. Przedstawienie, w którym elementy wiktoriańskiej rzeczywistości Wielkiej Brytanii pojawiające się w utworach Wilda przeplatały się z rzeczywistością dzisiejszej młodzieży, stanowiło ciekawe źródło informacji a także rozrywki dla naszych uczniów. Zdobyli oni bowiem nie tylko cenną wiedzę językową i literacką ale również, uwaga…, nauczyli się rapować po angielsku do tekstu o Oscarze, którego długo z pewnością nie zapomną. 

            Nie zapomną również przeżyć związanych z obejrzeniem filmów w poznańskim  kinie 5D. Filmów, bo zobaczyliśmy dwa: „Animowana Historia Polski” opowiadająca historię naszego państwa od Piastów po upadek komunizmu, oraz „Kot i Duchy”, który jest uważany za najmroczniejszy i najbardziej mrożący krew w żyłach horror 5D. Efekty filmów kina 5D działają na ludzkie zmysły wzroku, słuchu, zapachu i dotyku a także temperatury i ruchu, co w sumie daje niesamowite wrażenie i odczucia w czasie oglądania. Niejednokrotnie byliśmy spryskiwani wodą prosto w twarz, gdy wąż prysnął jadem, czuliśmy na łydkach uciekające szczury, spadaliśmy w dół po schodach tkwiąc jednak w swoich fotelach, bądź czuliśmy gorący podmuch płomieni. Można się tylko domyślać jakie odgłosy niektórzy z nas z siebie wydobywali.

Sylwia Lewandowska

Hmm, Redakcja jest w rozterce, gdyż zastanawia się czy zazdrościć, czy może cieszyć się, że oszczędzono jej TAKICH wrażeń ;-))

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 12 May 2011 )
Mundurowi to mają dobrze...
Napisał user   
Thursday, 28 April 2011

      No właśnie! Mundurowi to mają dobrze! - chciałoby się zawołać. Brać szkolna zazwyczaj siedzi i przyswaja wiedzę w ławach szkolnych. Za oknem piękna pogoda albo pada deszcz i niekoniecznie wszystkim w głowach logarytmy oraz rozbiór logiczny zdań. Ale cóż, siła wyższa - czyli nauczyciel - nie  zna litości!

A mundurowi legalnie, za przyzwoleniem wspomnianej już "wyższej instancji" wyjeżdżają na lekcje w plener i różne ciekawe miejsca. Zresztą sami zobaczcie. (Przejdź do Galerii)

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 28 April 2011 )
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 792 - 798 z 864

Dzisiaj jest

3 Grudnia 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Franciszek, Kasjan,
Ksawery, Lucjusz,
Unimir
Do końca roku zostało 29 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc