Strona Główna
Jeszcze o zdrowiu...
Napisał user   
Friday, 15 April 2011

      Wszyscy wiemy, jak ważny jest temat zdrowia. Jak istotną sprawą jest umiejętność dbania o zdrowie własne i bliskich. Aby uświadomić młodzieży, że bardzo często jesteśmy pierwszymi, najważniejszymi diagnostami własnego ciała, 15 kwietnia 2011, roku pracownik Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy przeprowadził w naszym Liceum wykład na temat: "Czynniki rakotwórcze i czynniki ryzyka w powstawaniu nowotworów złośliwych. Wpływ i znaczenie profilaktyki pierwotnej i wtórnej w wykrywaniu i leczeniu schorzeń nowotworowych."  Podczas prezentacji można było uzyskać informacje o tym, jak rozpoznawać niepokojące objawy, jakie powinniśmy przeprowadzać podstawowe badania oraz jaki tryb życia sprzyja powstawaniu nowotworów.

 

W ramach współpracy...
Napisał user   
Friday, 15 April 2011

      12 kwietnia 2011r. uczniowie klasy mundurowo-sportowej wysłuchali wykładu prowadzonego przez pana płk. rez. dr. inż. Ryszarda Chodynickiego z WSHE we Włocławku. Była to inauguracja cyklu wykładów omawiających układ militarny oraz klęski żywiołowe. Dodajmy, że projekt ten jest realizowany w ramach współpracy z WSHE.

W czwartek 14 kwietnia zaś, młodzież klasy 1m-s uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Studenci pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu WSHE w sposób praktyczny uczyli, między innymi, jak prawidłowo układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz wykonywać sztuczne oddychanie. Co ważniejsze, omówili sytuacje, w których można udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu samodzielnie oraz te, kiedy pierwsza pomoc musi się bezwzględnie ograniczyć tylko do wezwania pogotowia ratunkowego.

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 15 April 2011 )
Konkurs DRAMA JAMBOREE - ZWYCIĘŻYLIŚMY!!!
Napisał user   
Tuesday, 12 April 2011

       W dniu 08.04.2011 młodzież z naszego Liceum wzięła udział w konkursie małych form teatralnych „Drama Jamboree”, podczas którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego wystawiali przedstawienia teatralne w języku angielskim.

      Grupa uczniów z naszego Liceum w składzie: Natalia Lijecka, Olga Rembiałkowska, Katarzyna Jankowska, Klaudia Święcicka, Daria Sudo, Martyna Pułanecka, Katarzyna Safandowska, Witold Jas oraz Kamil Olszewski przedstawili sztukę p.t. „The Sauce Plot”, którą przygotowała i wyreżyserowała nauczycielka języka angielskiego, pani Sylwia Lewandowska. Trud cotygodniowych sobotnich prób został wynagrodzony. Nasi aktorzy wrócili z Bydgoszczy z laurami. Okazali się najlepsi w województwie zdobywając I miejsce dla najlepszego przedstawienia. Ogromną satysfakcję ze zwycięstwa i pokonania wielu szkół, między innymi z Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia, odczuli wszyscy nasi aktorzy. Jednak największe powody do dumy miała,  dostrzeżona przez jury konkursu, zdobywczyni tytułu dla najlepszej aktorki – Klaudia Święcicka, uczennica klasy 1h.

„Za rok będziemy jeszcze lepsi!” - twierdzą uczniowie, zmotywowani do dalszego doskonalenia warsztatu aktorskiego w połączeniu z nauką języka angielskiego. To przecież inny, chyba ciekawszy niż książkowy, sposób na zdobywanie wiedzy.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesow!  

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 12 April 2011 )
Młodzież LO oddaje krew
Napisał user   
Thursday, 07 April 2011

     Gdybyśmy  zapytali o najcenniejszą wartość w życiu człowieka uzyskalibyśmy zapewne różne odpowiedzi. Jedni powiedzą, że pieniądze, dom, samochód. Inni wskażą zdrowie, przyjaźń, lojalność. I tylko niewielu uświadamia sobie, że jedną z najcenniejszych rzeczy – krew – posiada każdy z nas. Jej ceny nie sposób oszacować. Po prostu jest. Jak powietrze, którym oddychamy. Czy o nim myślimy? Nie. Ale spróbujcie wstrzymać oddech… Spróbujcie postawić się w sytuacji tych, którzy w szpitalach oczekują na ten bezcenny płyn …

      Uczniowie naszego Liceum pomyśleli o takich ludziach. W środę, 6 kwietnia 2011r. Ola Ostrowska, Natalia Lewandowska, Milena Szadkowska, Ania Ciarachowicz, Adam Kosiorek, Marcin Gólczyński oraz Łukasz Dziedzic-Kamiński wraz z nauczycielem historii, panem Jackiem Gralewskim, udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa we Włocławku aby oddać krew. „Ochotnicy bez strachu poddali się zabiegowi, pozostawiając cenną krew oraz wywierając bardzo dobre wrażenia na przesympatycznych pielęgniarkach. PCK nagrodził śmiałków słodkim prezentem. Jednak to nie czekolady były powodem, dla którego nasi uczniowie oddali krew. Była nim chęć niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Być może wizyta ta będzie pierwszym przyczynkiem do tego, by zostać honorowym dawcą krwi oraz zachęci innych. Na szczególne słowa uznania zasługuje Ania Ciarachowicz, która była inicjatorką powyższej akcji w naszej szkole” – powiedział pan Gralewski.

Zajrzyjcie do naszej Galerii.  

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 07 April 2011 )
W Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.
Napisał user   
Friday, 01 April 2011

            W środę, 30 marca 2011 roku, klasa I o profilu mundurowo-sportowym była z wizytą w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema w Toruniu. Głównym celem wyprawy było Centrum Uzbrojenia. Uczniowie zwiedzili Muzeum Artylerii, w którym obejrzeć można wystawę plenerową z 40 eksponatami sprzętu artyleryjskiego. W kolekcji znajduje się jedyny w kraju zestaw wszystkich wyrzutni rakietowych oraz pełny zestaw moździerzy. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się sprzęt Wojsk Rakietowych i Artylerii takich jak: pojazd radiolokacyjny LIWIEC, wyrzutnia artylerii rakietowej LANGUSTA, czy czołgi KRAB i PANCERNA PIĘŚĆ. Obok muzeum funkcjonuje Sala Tradycji, gdzie obejrzeć można około 600 eksponatów, w tym unikalne dokumenty osobiste absolwentów toruńskiej Oficerskiej Szkoły Artylerii. Wśród nich daje się dostrzec świadectwa z przedmiotami wiodącymi: fizyką, matematyką, chemią oraz językiem polskim – co tu kryć, większość zwiedzających była lekko skonsternowana tym widokiem.

            Po pobycie na Ziemi przyszedł czas, by sięgnąć do gwiazd. Uczniowie zatem wybrali się do Planetarium na seans astronomiczny „Osiem Planet?”, aby ostatecznie rozwiać wątpliwości związane z pytaniem: czy tych planet jest w końcu osiem, czy dziewięć? Jeszcze tylko, przed powrotem, był spacer słonecznymi uliczkami Starego Miasta.

            Niewątpliwie wizytę w Toruniu możemy zaliczyć do udanych – powiedziała Sylwia Nakonowska.

Zapraszamy do odwiedzenia Galerii na fotorelację z wycieczki.

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 07 April 2011 )
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 799 - 805 z 864

Dzisiaj jest

3 Grudnia 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Franciszek, Kasjan,
Ksawery, Lucjusz,
Unimir
Do końca roku zostało 29 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc