Strona Główna
Nasi uczniowie na Targach Szkół
Napisał user   
Monday, 21 March 2011

        Dnia 19 marca odbyły się w budynku gimnazjum w Lubieniu „Targi Szkól”, podczas których szkoły ponadgimnazjalne powiatu włocławskiego zachęcały uczniów klas III gimnazjalnych do podjęcia dalszej nauki w murach ich placówek. Nie zabrakło tam i naszego LO. Uczniowie klasy I mundurowej i I humanistycznej pod opieką pani Sylwii Lewandowskej, aktywnie uczestniczyli w promocji Szkoły rozmawiając i przedstawiając naszą ofertę zarówno uczniom jak i rodzicom. W bardzo sympatycznej atmosferze, częstowani gorącymi napojami, powiedzieliśmy sobie do widzenia – ale tylko do września, gdyż wielu uczniów wyraziło chęć kontynuowania nauki właśnie u nas, z czego bardzo się cieszymy i gorąco zachęcamy innych do podjęcia podobnej decyzji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 March 2011 )
Pokaż nam język
Napisał user   
Monday, 21 March 2011

          17 marca 2011 roku odbył się szkolny etap konkursu języka angielskiego pt: „Pokaż nam język” organizowany przez Wyższe Szkoły Bankowe WSB i nadzorowany przez panią Sylwię Lewandowską. Uczennice klasy II, Natalia Lijecka i Olga Rembiałkowska, rozwiązywały test gramatyczno-leksykalny on-line. Dziewczęta zmagały się nie tylko z wyjątkowo trudnymi pytaniami ale także z presją czasu – 20 sekund na każde z 40 pytań. Czy trud się opłaci okaże się już wkrótce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 March 2011 )
17 marca - Dzień Św. Patryka
Napisał user   
Monday, 21 March 2011

        17 marca w naszym Liceum miała miejsce prezentacja multimedialna poświęcona obchodom dnia św. Patryka. To narodowe święto Irlandii, w którym każdy ubiera się na zielono i nosi zielone nakrycia głowy znajduje coraz to szersze grono zwolenników na całym świecie. Znalazło też takowych w naszej Szkole. Klaudia Święcicka wraz z Irminą Polak z klasy 1H prezentowały w języku angielskim tradycje związane z dniem św. Patryka, zarówno te z przeszłości jak i współczesne. Dziewczyny ubrane na zielono, w śmiesznym zielonym kapeluszu, przy dźwiękach ludowej muzyki irlandzkiej, przeniosły na chwilę uczniów w świat kultury tego pięknego, zielonego kraju. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Prezentację i uczniów przygotowała mgr Sylwia Lewandowska.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 21 March 2011 )
Sesja naukowa w Kowalu
Napisał user   
Saturday, 19 March 2011

     W dniu 12 marca 2011 roku, odbyła się w Kowalu sesja naukowa pod hasłem „Król Kazimierz III – sławny i z czynów WIELKI”. W uroczystości tej uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Kowal, naukowcy z całej Polski, oraz inni zaproszeni goście, wśród których była także delegacja z naszego Liceum. Wygłoszono wiele ciekawych wykładów dotyczących życia i panowania Kazimierza Wielkiego. Uczennica naszej Szkoły Lena Andrzejewska podczas części merytorycznej wygłosiła referat na temat „Życie codzienne w czasach Kazimierza Wielkiego”. Temat zaciekawił słuchaczy a zdolności oratorskie Leny przykuły uwagę nawet najbardziej znudzonych uczestników sesji naukowej.  - zajrzyj do Galerii.

Napisał Jacek Gralewski

Więcej na ten temat poczytać i obeirzeć można na stronie UM Kowal.

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 19 March 2011 )
OSTATNIE POŻEGNANIE
Napisał user   
Wednesday, 09 March 2011

        Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że zmarł pan Eugeniusz Adamkiewicz, który trwale wpisał się w historię naszego Liceum jako, jak sam o sobie pisał, „pierwszy maturzysta”. Absolwent, który 30 maja 1952 roku uzyskał Świadectwo Dojrzałości Szkoły Ogólnokształcącej Stopnia Licealnego oznaczone numerem 1 miał niezbywalne prawo do tych słów. To wielka strata, że będziemy o Nim mogli mówić tylko w czasie przeszłym...

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 10 March 2011 )
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 806 - 812 z 864

Dzisiaj jest

3 Grudnia 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Franciszek, Kasjan,
Ksawery, Lucjusz,
Unimir
Do końca roku zostało 29 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc