Strona Główna
Wystawa
Napisał user   
Monday, 13 December 2010

Zapraszamy do zapoznania się z plakatem dotyczącym wystawy fotografii, która otwarta zostanie w środę, 15 grudnia.

 

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 13 December 2010 )
Delegacja na warsztatach
Napisał user   
Friday, 03 December 2010

      Dnia 9.11.2010r. odbyły się warsztaty w zakresie profilaktyki nowotworowej dla uczniów szkół średnich. Prowadziły je, z ramienia ZR PCK, p. Mirosława Grabowska, doświadczona pielęgniarka i nauczyciel oraz p. Joanna Drzewiecka - pedagog z LZK, członek Zarządu Młodzieżowej Rady PCK.

Do udziału w warsztatach zaproszono przedstawicieli 7 szkół ponadgimnazjalnych. Szkolne Koło PCK naszego Liceum wydelegowało 2 uczniów pod opieką p. A. Drzymalskiej-Pustoły. Tematem zajęć była statystyka, szeroko rozumiana profilaktyka nowotworowa ze szczególnym uwzględnieniem odmian nowotworów najczęściej nękających współczesne społeczeństwo. Zagadnienia te omówione zostały bardzo szczegółowo i rzeczowo. Problematyka, w sposób bardzo przystępny zobrazowana, miała na celu uświadomić uczestnikom wagę zdrowego stylu życia, właściwego żywienia oraz umiejętności obserwowania własnego ciała w walce z rakiem, będącym jedną z plag współczesności.

A. Drzymalska-Pustoła

 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 03 December 2010 )
Młodzież na przedstawieniu...
Napisał user   
Wednesday, 01 December 2010

        30 listopada uczniowie klasy II w remizie OSP w Kowalu oglądali przedstawienie pt. "Miłość i Pan Tadeusz” na motywach epopei "Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Występ został przygotowany przez grupy teatralne "Szok' i "Niepokorni” z Domu Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kowalu w ramach projektu pt. "Aktywna integracja osób niepełnosprawnych z Gminy Kowal i gmin ościennych”  

Występ trafnie wpisał się w realizowany w Liceum projekt dotyczący tolerancji – uświadomił młodzieży, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same marzenia jak my, że posiadają niezwykły potencjał talentu, sił oraz woli. Pokazał, że tym co w wielu wypadkach nas różni są bariery emocjonalne, które stawia niepełnosprawnym świat i czasem do ich pokonania wystarczy tylko życzliwie wyciągnięta pomocna dłoń...

 

Jeszcze o tolerancji...
Napisał user   
Wednesday, 01 December 2010

    W bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt ewaluacyjny "Rzecz o tolerancji". W jego ramach, z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji - jak już informowaliśmy - wśród uczniów naszej Szkoły przeprowadzona została ankieta "Czy jestem tolerancyjny".  Następnym etapem projektu będzie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o granice tolerancji, o przyczyny nietolerancji oraz mobilizacja środowiska szkolnego na rzecz jak największej tolerancji.

Pierwszym działaniem tej części projektu były spotkania uczniów klas I i II z pedagogiem  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubieniu Kujawskim, p. D. Kubiakiem. Te godzinne rozmowy w każdej z klas potraktowane zostały jako wstępne "rozpoznanie". Ich następstwem będą, zaplanowane we współracy z PPP na II semestr, warsztaty dla uczniów naszej Szkoły poświęcone tematyce tolerancji.

A. Drzymalska-Pustoła

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 01 December 2010 )
Sukces Darii
Napisał user   
Wednesday, 24 November 2010

Finał XXXIII Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy im. Franciszka Becińskiego rozstrzygnięty!!

Jak zwykle okazała się niezawodna!. Daria Sudo z klasy II, w finale konkursu, który miał miejsce 20.XI.2010r. na deskach sceny Teatru Miejskiego w Inowrocławiu, zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

               

Dodajmy, że do konkursu Daria przygotowywała się pod okiem p. prof. Marzeny Szymańskiej. 

Serdecznie gratulujemy!!

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 30 November 2010 )
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 834 - 840 z 864

Dzisiaj jest

3 Grudnia 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Franciszek, Kasjan,
Ksawery, Lucjusz,
Unimir
Do końca roku zostało 29 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc